Butik temel lise

Dershanelerin kapatılma kararının yürülülüğe girmesinden sonra dershaneler isterlerse temel liselere dönüşeceklerdir. Öğrencilerimizin ortaöğretimi bitirdikten sonra girdikleri teog sınavı sonrasında okul puanı da ele alınarak belirlenecek puanları liseye girmelerinde etkili oluyor. Her öğrencinin telaşı ise hangi temel liseye gitmeliyim oluyor. Butik temel lise ile temel lise farkı tamamen eğitim kalitesini etkiliyor. Temel liselerin sınıf kontenjanları 24 kişidir. Butik temel lise ise sınıf kontenjanı 12 kişi olup her öğrenciye birebir eğitim veren, Cumartesi günleri tam ya da yarım gün eğitimi olup pazar günleri özel matematik dersi eğitimi sunan kurumlardır. Devlet liselerinde haftalık eğitim bildiğiniz gibi 35 saattir. Butik temel lise ise 65 saat eğitim verip tamamen üniversite kazanma odaklı, programlı çalışır. Yabancı dil eğitimi üst seviye ve fazladır. Yabancı ülke hayali olan öğrenciler için son derece uygundur. Her öğrenciye aylık olarak psikolojik destek verilir, sorun çözülene kadar devam eder. Her cumartesi öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi amaçlanarak deneme sınavı yapılır. Öğretmen ve eğitim kadrosu son derece tecrübeli ve kaliteli eğitmenlerden oluşur. Her öğrenciye özel ders verilir, ders programı hazırlanır. Ders saatlerinden sonra gün içinde ofis soru çözümü, etüt, hafta sonları tam gün matematik eğitimi verilir.

Butik temel lisenin amacı nedir?

Öğrencilerin hem okul hem dershane birlikte giderek çok yoğun ve sıkışıklığa sebep olduğundan kendıne vakit ayıramaz, sosyal etkinliklere katılamaz böylece psikolojik bunalım v depresyon içine girer.Butik temel lise ise bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlayarak dershane ile okulu tamamen birleştirerek elit öğrencilere eğitim verir. Hem okul müfredatı hem üniversite sınavlarına çalışmak oldukça zordur. Öğrencinin gerektiği zamanlarda sabahlara kadar uyumaması, sabah uykusuz okul sınavına girip derslerden anlayacaklarını düşürmesi engellenerek üniversite sınavında işe yaramayacak olan dersleri açık öğretim gibi sınavlarla vererek bu dertten kurtulur.

Butik temel lisenin avantajları nelerdir?

Butik temel liselerde öğretmenler her öğrenciye çok daha fazla ilgi göstererek başarılarını arttırmayı amaçlar. Öğrenciler 9. sınıftan itibaren sürekli olarak üniversite sınavına planlı ve programlı bir şekile çalışıp kendine zaman ayırarak düzenleyeceğimiz sosyal etkinliklere katılacağı için hem yorucu ders bunalımını üstünden atar, hem de hedeflediği üniversiteyi kazanmasında büyük rol oynar. Öğrencilerin çözemedikleri sorular alanında profesyonel öğretmenlerimiz tarafından çocuğunuzun anlayacağı şekilde çözerek bir çok farklı yöntem gösterir ve konuyu iyice kavramasını sağlar. Butik lise öğrencilerin sorumluluk duygusunu arttırır, eğitime verdiği önemi ortaya çıkarır ve başarısına yüzde yüz etki eder. Butik liselerde büyük ve kalabalık sınıflar yoktur, öğrenci sadece öğrenci olarak kalmaz. Her öğrenci özeldir, soru-cevap konusunda sıkıntı çekmez sınıfında az ve samimi öğrenciler olacağından çekinmeden istediği kadar soru sorabilir. Aktiflik vardır, sıcak aile ortamında eğitim verir. Her öğrencinin sosyal, akademik, psikolojik gelişimi takip edilip velinin haberdar olması sağlanır.

Donanım VİP Butik Temel Lise’ de

Profesyonel eğitim kadrosuyla yüzde yüz başarı sağlar- 12 kişilik sınıflarda tam gün eğitim cumartesi dahil eğitim – Birebir özel dersler – Pazar günleri matematik etütleri – Her ay psikolojik destk – Disiplinli bir ortak, ders ve ödev takibi,- Etkin öğrenci

Veli-okul işbirliğiyle öğrencilerin başarısız olması söz konusu bile değildir.