Bakırköy Donanım Butik Temel Lise ve Kurs Kuralları

Donanım Vip Eğitim Butik Temel Lisemizde Uyulması Gereken Kurallar

Sevgili öğrenciler ve sayın veliler;

Toplum içindeki kurallar herkesin hakkını korumak, düzeni sağlamak, başarıya ulaşmak için insan hayatında kaçınılmazdır.
Donanım da başarıya ulaşmak isteyen öğrencilere gerekli ortamı hazırlar.
Kendi haline bırakıldığında disiplini sağlayamayıp başarısız olabilecek öğrencilerimize yardımcı olabilmek için de bazı kurallar uyguluyoruz.
Okulumuzu tercih ederken kurallara uyabilecek öğrencilerin kayıt olması gerekmektedir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz…

VERİMLİ EĞİTİM İÇİN GEREKLİ KURALLAR;

* Öğrenciler okulun huzurunu ve düzenini bozacak davranışlarda bulunduğu takdirde uyarılır ve düzelmezse ceza alabilir,

* Temel Lise içinde cep telefonu, mp3, tablet gibi ders konsantrasyonunu olumsuz etkileyen hiçbir şey kullanılamaz, Girişte teslim edilip çıkarken alınır. Teneffüslerde de cep telefonu alınmaz.
Ders esnasında öğrencinin yanında cep telefonu olmasını doğru bulmuyoruz. Cep telefonunu etütlere, ofise, dersliklere ve kantine çıkaran öğrencinin telefonuna el konur. Bu durum öğrencinin, kuralı ilk olarak çiğnemesi şeklindeyse telefonuna 1 hafta el konur velisi bilgilendirilir cep telefonu öğrencinin velisine teslim edilir. 2.si şeklindeyse telefonuna 1 ay el konur; velisi temel liseye çağrılıp cep telefonu veliye teslim edilir. 3. kez kuralı çiğnemesi durumunda ise öğrencinin cep telefonu sene sonunda teslim edilir.
* Öğrenci; etüt, ofis veya derse öğretmen zilinden sonra giremez. Öğretmen tarafından müdür yardımcısına yönlendirilir. Makul bir nedeni varsa izin kâğıdı ile derse girebilir. Makul bir nedeni yok ise koçluk birimi durumu veliye telefonla bildirdikten sonra öğrenciyi kütüphaneye gönderir. Öğrenci bu ders süresini kütüphanede geçirmek zorundadır. Okulun başka bir bölgesinde bulunamaz. Bu kurallara ısrarla uyulmadığı takdirde öğrenci MEB yönetmeliği uyarınca 3 kez uyarılır 4. kez aynı davranış tekrarlanırsa disiplin kuruluna sevk edilir.
* Etüt salonunda konuşup etrafını rahatsız eden öğrenci etüt sorumlusu tarafından koçluk birimine yönlendirilir. Koçluk birimi veliyi telefonla bilgilendirir. (NOT: Öğrenci bu duruma itiraz ederek arkadaşlarını daha da fazla rahatsız edip çıkması durumunda derhal velisi çağrılıp durum anlatılır). Öğrenci daha sonra kütüphaneye gönderilir. Bu ders süresini kütüphanede geçirmek zorundadır. Okulun başka bir bölümünde bulanamaz. Bu kurallara ısrarla uyulmadığı takdirde öğrenci MEB yönetmeliği uyarınca 3 kez uyarılır 4. kez aynı davranış tekrarlanırsa disiplin kuruluna sevk edilir.
* Temel lise içinde kavga, saygısızlık, sataşma gibi okulun içinde huzuru ve düzeni bozan davranışlar uyarılır ve disiplin kurulunun uygun gördüğü ceza ile cezalandırılır.
* Okul saatleri içerisinde okuldan dışarı çıkılmaz, (öğle yemeği kantin-yemekhanede yenir)

* Hiç bir öğrencinin, hedefleri olan diğer öğrencileri olumsuz etkilemesine müsaade edilmez,

* Okul içinde terbiye sınırları aşılmaz. Herkesin birbirine karşı saygılı olduğu nezih ortam bozulmaz.

* Okulumuzda forma uygulaması vardır, altta siyah pantolon, üstüne okul t-shirt ve poları giyilir, sakallı ve makyajlı okula gelinmez. Okulda dış görünüşe değil derslere ve başarıya odaklanılması istenir.

* Okula sigara, tesbih vb. eğitime yakışmayan hiçbir şey getirilemez,

* Kurallar herkes için geçerlidir, genel düzen kişilere göre değiştirilemez,

Donanım Vip Eğitim Butik Temel Lise