Donanım Vip Temel Lisesinde Birebir Ders Avantajı

Birebir ders yani bilinen adı ile “özel ders”, öğrencilerin derslerde öğrenmekte güçlük çektiği konuları tespit edip, hızlıca tekrar ederek konuyu öğrencinin daha iyi anlamasını sağlayan takviye derslerdir. Donanım vip temel lisesinde birebir ders avantajı öğretmenlerimizin bütün ilgiyi öğrencinizde yoğunlaştırıp, konuyu onun öğrenme psikolojisine göre belirleyeceği perspektif ile anlatarak öğrencinizin konuyla ilgili aklındaki tüm soru işaretlerini kaldırır. Unutmayın her öğrencinin öğrenme psikolojisi farklıdır. Günümüzde ders işlenen kalabalık sınıflar öğrencilerin konuyu yeterli bir şekilde öğrenmesine engel olmaktadır. Donanım vip temel lisesinde birebir ders avantajı alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından onlarla düzenli çalışma programı hazırlanarak, konuyu tam kavramadan bir başka konuya geçiş yapılmaz. Öğretmen-veli irtibatı ve öğrencinin düzenli tekrar yapıp, ev ödevlerini zamanında yapmasıyla arzu ettiği başarıyı kazanmaması söz konusu bile değildir.

Öğrenci birebir derslerimizde anlayamadığı soruyu o an sorup cevap alır. Başka öğrenci olmayacağından öğretmenimizin öğrenci ile ilgi süresi kısa değildir. Öğretmen tüm vaktini tek öğrenciye ayırarak sorunların çözülmesini sağlar. Yine öğrenci fazlalığından doğan akıcı olmayan konu işleme sorunu özel derslerde kesinlikle yoktur. Odaklanma sorunu olan öğrencilerin ilgi dağınıklılığı olduğu andan itibaren öğretmenlerimiz mudahale ediyor ve o an ilgi tekrardan sağlanıp dersin kalıcı bir şekilde anlaşılmasını sağlıyor. Uzun vadede başarı için birebir derslerimiz ezberci eğitimden ziyade dersin mantığının anlanması, öğrencinin farklı çözüm yolları aramasını sağlamaktır.

 

Donanım vip temel lisesinde öğrenciniz ihtiyacı olduğu dersi alır. Öğretmenlerimiz öğrencinizin en çok ihtiyacı olan derslere analizleri sonucunda karar verir ve bu derslere ağırlık verirler. Özel derslerde toplum baskısı yoktur, öğrenciler kalabalıktan dolayı çekingen olarak anlayamadıkları konuları özgürce dile getiremiyorlar. Birebir derslerimiz özellikle ev ortamında yapılır ki öğrenci tam özgüven ile derse girsin. Donanım vip temel lisesinde birebir ders avantajı öğrencinize aynı zamanda farklı teknikler ve ipuçları verir, bu onların konuya farklı bakış açılarından bakmasını sağlayıp ezberden ziyade konuyu anlamalarında yardımcı olur.