İKİLİ EĞİTİM YAPARKEN DERS SAATİ 35 OLMAK ZORUNDA MI?

Ders saatleri hakkında Milli Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre ders saatleri 37 saatten 35 saate indirildi. Bu karar sayesinde ikili öğretim yapan orta öğretim kurumlarının ders çizelgelerinde bir rahatlama görüleceği belirtildi.

Alınan bilgilere göre ile 9,10 ve 11. Sınıflarda uygulanması düşünülen ders çizelgesinde Türkçe, matematik ve fen bölümleri derslerinin 9 ve 10. Sınıflara seçmeli ders olarak verilmesi planlanmaktadır.

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı değişiklikte matematik ve fen bölümleri derslerinin 9 ve 10 sınıf programlarının yoğunluğu azaltılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonradan yapılacak çizelgeler, bu gibi derslerin detaylarında yapılacak olan değişikliği açıklamış olacak.

Ayrıca ders yönetmeliklerinde iki ayrı ders olarak verilen 4 saat matematik ve 2 saat geometri dersleri, haftalık 6 saat matematik dersi olacak şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncellenmiştir.

Tabi öğrenciler yönetmelik ders saatleriyle kalmayıp Diledikleri zaman ek ders alabilmektedir. Donanım vip temel lisesi yani bizler öğrencilerimize sınırsız destek vermekteyiz. Öğrencilerimizi yönetmelik ders saatleriyle sınırlı bırakmayıp, ders saatlerini istedikleri saate çıkarta bilirler.