Diğer Hizmetler

Dershanelerin temel liseye dönüşmesiyle; velilerimiz ve öğrencilerimiz ve tabi ki biz eğitimciler;  karmaşık bir döneme girdik. Bu karmaşık dönemin nasıl yönetileceğiyle alakalı fazlasıyla kafa karışıklıkları oluştu. Ancak bu yeni yapılanmanın, öğrencilerimiz için son derece verimli bir geçiş olacağı inancındayız. Bu dönüşüm sayesinde öğrenciler hem kapsamlı lise eğitim programından yararlanacak hem de üniversite hazırlık stresi 4 yıla yayılacak.

Donanım Vip Temel Lise olarak biz; öğrencilerimiz için eğitim sürecini en koordineli şekilde ilerletmeyi önceliğimiz olarak görüyor ve 11 yıllık tecrübemizi de üzerine ekleyerek hazırladığımız bu kapsamlı eğitim programımıza sonuna kadar güveniyoruz.

Kurumumuzda öğrencilerimizin öğrenimlerini programlamanın yanı sıra Eğitim Koçluğu ve Psikolog desteği hizmeti de sunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki; planlamaksızın bir hedefe yürümeye çalışmak sonuç vermeyecektir. Öğrenci-veli-öğretmen arasında sürekli iletişim halinde olarak planlama yapacak olan Eğitim Koçlarımız, bu süreçten en verimli sonucu almayı sağlayacaktır.

-Öğrenci motivesini canlı tutacak

-Hedef belirlemeyi sağlayacak

-Öğrenme stiline göre ders çalışma şeklini planlayacak

-Ödevlerini kontrol edecek

-Eksiklerini tespit ederek, bunları gidermek adına ödevler verecek, gerek duyarsa ek dersler yazacak

-Veliyle irtibat halinde olarak evdeki çalışma şeklini planlayacak

-Mesleki bilgilendirmelere destek olacak

– Öğrenciyi sürekli olarak bir üst seviyeye çıkarmak için çalışacak.

Tabi ki tüm bu çabalar öğrencilerimize en iyi yüksek öğrenim kurumlarının kapılarını açabilmek, onları meslek sahibi, özgüveni yüksek, donanımlı bireyler olarak topluma kazandırmak. Bu süreç hepimiz için zorlu ve stresli. Zaman zaman öğrencinin sınav kaygısı, stres yönetme problemi, dikkat dağınıklığı, duygusal endişeleri olacak. Bazen öğrencimizin psikolojik durumu, çevresel faktörler bu sürece etki edebilir. Bu noktada psikoloğumuz devreye girip çeşitli testler yaparak sorunun kaynağını bulacak ve çözüm üretecektir. Bu kaygılar gelecek kaygılarıdır ve bu yıllar gençlerimizin en önemli yıllarıdır.

Biz Donanım Vip Temel Lisesi olarak, başarmayı şansa bırakmıyoruz. Geleceklerini belirleyecek sınavlara girecek öğrencilerimizin, her koşulda yanındayız ve hiçbir konuyu es geçmiyoruz.