Temel Lise Nakil İşlemleri ?

Temel lise dershanelerden dönüşmüş okulların genel adıdır. Bu liselerde özel okul müfredatı dershane müfredatı ile birleştirilerek aynı anda işlenir. Bu liselerde verilen eğitim diğer liselere göre disiplinli ve özenlidir.

Temel liseye başvuru yapacak öğrencilerin ortaokulu bitirmiş ve 18 yaşını geçmemiş olmaları gerekir. Temel liselere sınavsız geçiş yapılabilir.

Başka bir lisede okuyan öğrenciler direkt olarak temel liselere nakil olabilirler. Okuduğu temel liseden memnun kalmayan öğrenciler ise istedikleri alternatif temel liselere geçiş yapabilirler.

Bu liselere kayıt özel okullara nazaran daha ucuzdur. Fiyatlar okulun konumuna ve verdiği hizmetlere göre değişir. Öğrenciler devlet teşvikinden yararlanabilir. Öğrencinin ailesini maddi durumu, ailesinden birisinin vefat etmiş olması göz önünde bulundurulur. Ayrıca öğrencinin daha önce ki notları ve bulunduğu faaliyetlerde incelenir.

Hafta sonları günleri isteyen öğrenciler için kurs düzenlenir. Öğrencilerin sınav stresinden uzaklaşmaları için sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler düzenlenir.

Veliler çocuklarının daha da iyi şartlarda okumasını istiyorsa Butik Temel Lise’ ye göndermeleri gerekir. Bu lise de daha profesyonel eğitim verilir. Dersler 6 ve 12 kişilik sınıflarda işlenir. Öğretmenler öğrenciler ile bire bir ilgilenir. Dersler özel ders havasında geçer. Haftanın 7 günü ders vardır. Ayriyeten etütlü dersler vardır. Bu dersler sayesinde konular tekrar edilir. Öğrenciler istedikleri zaman özel ders alabilirler. Bu liselerde eğitim çok daha kalitelidir.