Temel Lise Nedir ?

Dershanelerin Milli Eğitimin isteği üzerine özel liselere dönüşmesidir. Diğer Anadolu liselerinde olduğu gibi eğitim, karne, not ve diploma vermektedir.

Temel Lise’ ye Kimler Başvurabilir ?

Temel Lise’ ye 8. sınıftan mezun olan her öğrenci başvurabilmektedir.
Aynı zamanda herhangi bir lisede okuyan öğrencilerimiz eğer dilerlerse temel liseye nakil yaptırabileceklerdir.

Temel Lise’de Teşvik Verilecek Öğrenciler Nasıl Belirlenecek ?

Temel liselerde teşvik şartları arasında öğrencinin genel durumunun yanı sıra velinin dolduracağı tespit formuna göre devlet tarafından teşvik verilip verilmeyeceği açıklar. Öğrencinin başarısı, sosyo-ekonomik durumu, okuyan kardeş sayısı gibi pek çok kritere göre burs hakkını elde edebilir. Bu hakkı elde eden öğrenci bakanlık tarafından teşvik bursuyla istediği özel okula nakil yaptırabilir. Donanım’da teşvik alan öğrencilerimiz vardır.
Temel Lise’ ye Öğrenci Kabul Edilirken Aranan Koşullar ?
Temel liseler, 8. sınıftan yeni mevzun olan ve bununla birlikte liseden, temel liseye nakil yaptırmak isteyen öğrencilerimize açık olacaktır. Özellikle iyi bir eğitim alarak iyi bir üniversiteye yerleşmek isteye öğrencilerin Donanım’ı tercih etmesi faydalarına olacaktır.

Temel Liselerin bahçesi ve spor salonu var mı ?

Temel liselerden bahçe istenmemekte, spor salonu istenmektedir. Donanımın arka bölümünde henüz kullanılmayan, bahçe için planlanan, boş bir geniş alan bulunmaktadır. Okulumuza yakın milli eğitimin onayladığı spor salonu ile anlaşmamız doğrultusunda spor salonu kullanılmaktadır.

Temel Liseler Kapanacak mı?

Dershanelerin kapatılma sürecinde, dönüşüm şartlarına uyan kurumlar Temel Liselere döndüler. Donanım da şartları sağlayarak temel liseye dönüştü.
Temel Liselerden dönüştükten 4 sene sonra bahçeli binalarda eğitim vermeleri istendi.
Donanım olarak müstakil bir binaya sahibiz ve 4.yılın sonunda arka bölümümüzde bulunan boş alanı bahçe olarak kullanarak eğitime devam edeceğiz.

Temel Liseler Kurs Verebilir Mi?

Evet Milli Eğitim Bakanlığı na programlarını bildiren temel liseler 5 derse kadar eğitim dalında kurs verebilirler.
Donanım olarak yapmış olduğumuz başvuru olumlu sonuçlanmış ve 5 dersten kurs izni ile kurs verebilmekteyiz.
Etüt Merkezleri Kapatılacak Mı?
Evet, çıkan son KHK ile etüt merkezleri 1 Temmuz 2017 tarihi itibari ile kapatılıyor. Temel Liseler ile etüt merkezlerinin bir ilgisi bulunmamaktadır.

Temel Liseye Geçmeli miyim?

Eğer iyi bir eğitim alarak iyi bir üniversitede iyi bir bölüm kazanmak istiyorsanız, iyi bir temel liseye geçmeniz faydalı olacaktır. Donanım Vip eğitim en iyi eğitimi verme konusunda oldukça iddialıdır.

Her Temel Lise Aynı Mı?

Hayır, her temel lisenin uygulaması farklı olabiliyor.
Temel Liseler en başta sınıflardaki öğrenci sayısı, tecrübeli öğretmen çalıştırma tercihi, ilgi, takip, disiplin gibi birçok farklılıklar gösterebiliyorlar.