Temel Liselerde Etüt Olacak Mı?

Temel liselerde dersler bittikten sonra etütler olacaktır. Bu sayede öğrencilerin gün boyu gördükleri derslerin tekrarı yapılmış olacaktır. Geri kalan zamanlarında evde ders çalışma oranı düşecektir. Ev ortamında ailesine ve sosyal hayatına gereken zamanı ayırabilecektir. Temel liselerde etütler genellikle üniversiteye yönelik dersler çalıştırılacaktır. Derslerde anlamadıkları çözemedikleri soruları etütlerde rahatlıkla öğretmenlerinden yardım alarak eksiklerini giderebilir.

Etüt Nedir?

Etütler öğrencilerin okul sonrası okulda derslerini tekrar edecekleri , ödevlerini yapabilecekleri , anlamadıkları konuları gözetmen öğretmen yardımıyla tekrar edilip o konuya hakim olana kadar öğretilir. Öğrencilere etütlerin ne gibi faydaları olacak gibi sorularınız olabilir. Biz de size faydalarını aşağıda sıraladık.

Etüt’ün Faydaları Nelerdir?

  • Çalışan bir anne ve babanın çocuğuna ders konusunda yardım etme görevini üstleniyor.
  • Öğrenci okuldan arta kalan zamanlarında etütte kalıp anlamadığı konuları öğretmenlerinden tekrar dinleyebiliyor.
  • Evde yapacağı ödevleri okulda sessiz bir ortamda yaparak zamanını geçirmiş oluyor.
  • Öğrencilere ödev yapma ve ders çalışma alışkanlığı kazandırılır.
  • Müfredat sürekli yenilendiği için anne ve babalar önceden işledikleri konuları unutmuş olasılığı daha yüksek olduğundan dolayı etütler daha yararlı olup öğrencilere destek olarak daha verimli olacaktır.
  • Evde televizyon ve bilgisayar karşısına geçeceğine etüt sınıflarında öğretmen ve arkadaşlarıyla birlikte ders işleyerek vaktini geçirmiş olacaktır.