Temel Lise Dersleri

Eğitim sistemi normal okullardan pek de farklı olmayan temel liselerde öğrenciler istedikleri dersleri seçme özgürlüğüne sahip olacaktır. Seçmeli dersler arasında ise İngilizce, Temel Tarih, Temel Edebiyat, Temel Fizik, Temel Biyoloji, Temel Kimya, Mantık, Sosyoloji, Felsefe ve Temel Coğrafya gibi dersler bulunuyor. Buna göre öğrenciler de görmek istedikleri dersleri seçerek müfredata uygun bir şekilde istedikleri dersleri görebilecektir. Aynı şekilde normal okul mantığında görülecek dersler temel liselerde de yer alırken 35 saat ders görülecektir. Üstelik yürürlüğe giren yeni yasal kurallar ile birlikte temel liselerde yalnızca eğitim odaklı bir hizmet yer almayacaktır. Temel Lisede Hangi dersler var öğrenciler tarafından takip altında yer alırken spor, sanat gibi kültürel pek çok aktivetelerde öğrencilerde gönül rahatlığı ile yararlanabilme şansına sahip olacaktır. Bu sayede öğrenci psikolojik açıdan hem ders ortamına hem de sosyal etkinliklere kendisini adapte ederek ders hayatında daha başarılı bir öğrenci görüntüsü de çizmeye çalışacaktır. Temel Lise Dersleri arasında Dil Anlatım, Tarih, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Sağlık Bilgisi, Biyoloji, Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar gibi öğrencileri sosyal yönden de ders ortamına teşvik edecek unsurlar yer alacaktır.

Temel Lise Müfredatları

Temel lise de bundan böyle müfredat kurallarına uygun bir eğitim ortamı yaratılmaya çalışılacaktır. Okul Müfredatına uygun derslerin yer alınacağı, spor ve müzik gibi derslerin de görüleceği temel liselerde öğrenciler kendilerini daha fazla derse vererek eğitim yaşamlarını başarıyla noktalamış olacaklardır. Temel Lise Dersleri Donanım Vıp Eğitim kurumlarında müfredata uygun bir şekilde 12 kişilik sınıflarda verilmektedir. Temel Lisede Olan dersler öğrencilere haftalık periyot içerisinde verilecek ve öğrenciler konuları daha kolay bir şekilde idrak edebilmiş olacaktır.

Normal dershanelerde her ne kadar bir eğitim ortamı var olmuş olsa da beden, müzik ve görsel sanatlar gibi öğrencilerin dinlenmesini ya da keyif almasını sağlayacak aktiviteler yer almamaktaydı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tasarlanan yeni eğitim sistemi sayesinde artık farklı dallar da ki dersleri de görebilecek ve eğitimlerinizi başarıyla sürdürebileceksiniz.